Chmura Prywatna - usługi centrum danych

Prywatna Chmura w Centrum Danych to dopasowane do potrzeb, elastyczne i wydajne środowisko IT. Zasoby udostępniane i wykorzystywane są przez jedną organizację, co daje gwarancję jeszcze wyższego poziomu bezpieczeństwa danych. Migracja do chmury prywatnej zlokalizowanej w Centrum Danych to przeniesienie zasobów takich jak aplikacje, wszelkiego rodzaju pliki czy całościowo serwery aplikacyjne, bazodanowe, a nawet część urządzeń brzegowych jak router, UTM z lokalnej infrastruktury. Dobrze jest zaplanować czy podczas migracji odtworzyć obecną strukturę czy stworzyć nową gdyż jest to dobry czas na uporządkowanie spraw informatycznych oraz warto wykorzystać pełne możliwości jakie oferuje dostawca chmury, a często istniejąca struktura może ograniczać ich pełne wykorzystanie.

Wiele podmiotów gospodarczych decyduje się na przejście do chmury prywatnej oferowanej przez Centrum Danych. Jeszcze przed podjęciem decyzji o przeniesieniu zasobów do chmury powinno się przeprowadzić analizę w celu ustalenia całościowych kosztów i korzyści jakie przyniesie migracja. Należy ustalić jakie są oczekiwane efekty z migracji do chmury. Wówczas cały proces będzie przebiegał znacznie prościej oraz poprawności migracji i realizacji założonych celów będzie łatwiejsza do ustalenia.

Zalety korzystania z usług Centrum Danych (Data Center)

 • wysoki poziom bezpieczeństwa i dostępności usług;
 • większa niezawodność działania systemów;
 • zminimalizowanie ryzyka niedostępności systemów i aplikacji;
 • optymalizacja kosztów obsługi urządzeń i energii elektrycznej;
 • możliwość uruchomienia całodobowej usługi opieki nad wybranym zakres infrastruktury IT;
 • kolokacja usług w ośrodkach przetwarzania danych zapewniająca fizyczne bezpieczeństwo oraz środowisko do pracy.

Powody migracji do Centrum Danych mogą być różne, celem może być optymalizacja kosztów utrzymania infrastruktury ale także wysoka dostępność usług czy chęć skupienia na innych obszarach działalności kosztem własnego działu IT, który to będzie mógł zostać zminimalizowany lub zastąpiony firma zewnętrzną. Część firm zbyt pochopnie podejmuje decyzję o przejściu do chmury, bez dokładnej analizy potrzeb czy rozwiązania istniejących problemów w określonych obszarach, może to wówczas powodować dużą szkodę i mieć wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Kluczowym aspektem jest weryfikacja istniejącej infrastruktury czy systemów informatycznych oraz analiza ponoszonych kosztów oraz oczywiście spełnienie wymogów prawnych.

Kluczowe aspekty migracji do chmury prywatnej

 1. Określenie wymagań i potrzeb dotyczących zakresu migracji.
 2. Sprawdzenie poziomu wirtualizacji istniejących zasobów oraz zależności między nimi w celu określenia nakładu pracy i złożoności całego procesu.
 3. Weryfikacja możliwości migracji poszczególnych aplikacji i sensowność przenoszenia do chmury.
 4. Analiza licencji oprogramowania komercyjnego w celu ustalenia zgodności z usługami w chmurowymi.
 5. Analiza całościowych kosztów obecnego rozwiązania z podziałem na jawne (np. utrzymanie pracowników, koszty zakupu i utrzymania maszyn czy licencji) oraz ukryte (np. mało efektywnie wykorzystywany czas pracowników działu IT przeznaczany na opiekę nad obecną infrastrukturą, zamiast na skupieniu się na pracach rozwojowych);
 6. Analiza zysków z migracji zarówno krótkoterminowych jak i tych rozłożonych w czasie często na wiele lat.
 7. Przygotowanie nowego środowiska poprzez odwzorowanie istniejącego (migracja Lift and Shift) lub zbudowanie od nowa w celu podniesienia funkcjonalności dotychczasowych możliwości (migracja Cloud Native).
 8. Przygotowanie planu migracji dla poszczególnych serwerów bądź usług zgodnie z najlepszymi praktykami.
 9. Testy nowej infrastruktury pod kątem działania zgodnie z ustalonymi oczekiwaniami.
 10. Spełnienie regulacji prawnych – np. Prawa bankowego czy RODO.

Współpracujemy z renomowanymi Centrum Danych w celu lepszego wsparcia klienta na każdym etapie migracji. W imieniu klientów konsultujemy strategię migracji, ustalamy właściwe rozwiązania, tworząc niezawodne i elastycznie systemy, które z powodzeniem realizują aktualne potrzeby. Jeśli jest taka potrzeba możemy zarządzać chmurą obliczeniową w celu uzyskania jak największych korzyści dla naszych klientów, migracja do chmury nie musi być trudna, czy długa jeśli posiada się doświadczenie w tej dziedzinie. Zachęcamy do skorzystania z naszej wiedzy i doświadczenia w kwestiach migracji do chmury, nasz zespół może przeprowadzić migrację całościowo, bądź zająć się tylko wybranym obszarem czy zagadnieniem. Po zakończonym procesie migracji, mogą Państwo cieszyć się skalowalnym i bezpiecznym środowiskiem zoptymalizowanym kosztowo. Dodatkowo, jeśli potrzebne jest wsparcie w utrzymaniu powstałej infrastruktury, chętnie zajmiemy się administracją.

Informacje z branży

jaki zasilacz ups do firmy

Zarządzanie zasilaniem awaryjnym z CyberPower

Odpowiednie zarządzanie zasilaniem awaryjnym jest nieodzowne dla utrzymania ciągłości biznesowej. Dlatego CyberPower oferuje zaawansowane rozwiązania w postaci oprogramowania PowerPanel oraz usługi PowerPanel Cloud.

jaki sklep komputerowy w Kielcach

Sprawdzone rozwiązania - sklep komputerowy w Kielcach

Urządzenia sieciowe, monitoring oraz różnorodny sprzęt i oprogramowanie. Nasi partnerzy to: TP-Link, Draytek, HP, Fujitsu, Synology, Qnap, Dahua, Hikvision i wiele innych. Dostarczamy programy graficzne, systemy drukowania, sprzęt poleasingowy oraz rozwiązania techniki sklepowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

gdzie kupić kasę fiskalną w Kielcach

Kasy fiskalne jako oprogramowanie

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wirtualne kasy fiskalne mogą odmienić rynek fiskalny? Zapraszamy Cię do poznania rozwiązań programowych kas fiskalnych.