Migracja do chmury

Wdrażamy rozwiązania oparte o chmurę publiczną, prywatną i hybrydowe. Doradzamy rodzaj chmury, dobieramy dostawcę usług w zależności od potrzeb klientów. Chmura to rozwiązanie bardzo elastyczne o wysokiej dostępności i bezpieczne. Polega na przeniesieniu części lub całości zasobów do środowisk znajdujących się w centrum danych.

Różnice między chmurą prywatna, publiczną, a hybrydową

Chmura prywatna to usługa, w której dostawca udostępnia odrębne zasoby określonej organizacji, może też być realizowana na zasobach klienta w jego lokalizacjach dla jego potrzeb. Chmura publiczna, to taka której dostawca udostępnia własne zasoby jako współdzielone dla wielu klientów. Chmura hybrydowa stanowi połączanie rozwiązań chmury prywatnej i publicznej, czyli część systemów pracuje w chmurze prywatnej, a część w chmurze publicznej. Oczywiście rodzaj wybranej chmury musi być dopasowany do rozwiązania, które usługa ma obsłużyć.

Co można przenieść do chmury?

Do chmury najczęściej migrujemy: serwery pocztowe, aplikacyjne, bazodanowe, plików, kopii zapasowych, usługi katalogowe, aplikacje i inne zasoby np. część środowiska sieciowego. Wiele firm od bardzo dawna korzysta z usług chmurowych poczty firmowej u dostawców hostingu, jednak ta usługa była popularna dużo wcześniej niż powstało pojęcie „chmury” dlatego nie jest z tym określeniem często kojarzona, a w zasadzie to typowy przykład chmury publicznej lub prywatnej w zależności od rozwiązania, jeśli chodzi o zasadę działania.

Uwzględniając potrzeby klienta, przygotowujemy strategię migracji do chmury. Przeprowadzamy analizę kosztów, ustalamy sposób dostępu do danych i strategię bezpieczeństwa. Dobieramy odpowiedni zestaw usług aby zapewnić maksymalną korzyści z rozwiązania. Analizujemy wydajność i niezawodność aplikacji jej działania w połączeniu z istniejącym środowiskiem. Wdrażamy najlepsze praktyki migracji, oparte na zdobytym przez nas doświadczeniu przy zrealizowanych projektach.

Specjalizujemy się w trzech typach migracji:

  1. Migracja do chmury prywatnej – przeniesienie zasobów do Centrum Danych lub wdrożenie dedykowanego rozwiązania na zasobach klientów.
  2. Migracja do chmury publicznej – Microsoft 365 (dawniej Office 365).
  3. Migracja do chmury hybrydowa – część zasobów jako chmura publiczna, a część jako prywatna.

Każda z wymiennych rodzajów usług chmurowych ma wady i zalety, dlatego nie rekomendujemy żadnego z powyższych, przed poznaniem potrzeb klientów oraz powodów, dla których chcą przeprowadzić migrację do chmury. Migrację do chmury zalecamy firmom i instytucjom, których systemy narażone są na mocno zróżnicowane obciążenie, które chcą podnieść poziom bezpieczeństwa, zadbać o dostępność usług krytycznych w celu eliminacji strat poniesionych z tytułu przestojów, które nie widzą potrzeby inwestycji w sprzęt serwerowy czy nawet własny dział informatyczny, który takim sprzętem miał by się opiekować.

Najważniejsze zalety migracji do chmury:

  • zwiększenie elastyczność w skalowaniu zasobów;
  • zwiększenie bezpieczeństwa danych;
  • zredukowanie ryzyka awarii systemów kluczowych;
  • zachowanie wysokiej wydajność usług;
  • zredukowanie kosztów utrzymana infrastruktury informatycznej.

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o przedstawionych usługach chmurowych prosimy o kontakt z naszymi konsultantami, którzy wyjaśnią wybrane zagadnienia dotyczące funkcjonowania chmur firmowych, gdyż w początkowej fazie analizowania tego typu usług można czuć się nieco zdezorientowanym w nazewnictwie czy dostrzeżeniu różnic pomiędzy opisanymi trzema typami migracji do chmury.

Informacje z branży

jaki zasilacz ups do firmy

Zarządzanie zasilaniem awaryjnym z CyberPower

Odpowiednie zarządzanie zasilaniem awaryjnym jest nieodzowne dla utrzymania ciągłości biznesowej. Dlatego CyberPower oferuje zaawansowane rozwiązania w postaci oprogramowania PowerPanel oraz usługi PowerPanel Cloud.

jaki sklep komputerowy w Kielcach

Sprawdzone rozwiązania - sklep komputerowy w Kielcach

Urządzenia sieciowe, monitoring oraz różnorodny sprzęt i oprogramowanie. Nasi partnerzy to: TP-Link, Draytek, HP, Fujitsu, Synology, Qnap, Dahua, Hikvision i wiele innych. Dostarczamy programy graficzne, systemy drukowania, sprzęt poleasingowy oraz rozwiązania techniki sklepowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

gdzie kupić kasę fiskalną w Kielcach

Kasy fiskalne jako oprogramowanie

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wirtualne kasy fiskalne mogą odmienić rynek fiskalny? Zapraszamy Cię do poznania rozwiązań programowych kas fiskalnych.