Migracja do chmury

Wdrażamy rozwiązania oparte o chmurę publiczną, prywatną i hybrydowe. Doradzamy rodzaj chmury, dobieramy dostawcę usług w zależności od potrzeb klientów. Chmura to rozwiązanie bardzo elastyczne o wysokiej dostępności i bezpieczne. Polega na przeniesieniu części lub całości zasobów do środowisk znajdujących się w centrum danych.

Różnice między chmurą prywatna, publiczną, a hybrydową

Chmura prywatna to usługa, w której dostawca udostępnia odrębne zasoby określonej organizacji, może też być realizowana na zasobach klienta w jego lokalizacjach dla jego potrzeb. Chmura publiczna, to taka której dostawca udostępnia własne zasoby jako współdzielone dla wielu klientów. Chmura hybrydowa stanowi połączanie rozwiązań chmury prywatnej i publicznej, czyli część systemów pracuje w chmurze prywatnej, a część w chmurze publicznej. Oczywiście rodzaj wybranej chmury musi być dopasowany do rozwiązania, które usługa ma obsłużyć.

Co można przenieść do chmury?

Do chmury najczęściej migrujemy: serwery pocztowe, aplikacyjne, bazodanowe, plików, kopii zapasowych, usługi katalogowe, aplikacje i inne zasoby np. część środowiska sieciowego. Wiele firm od bardzo dawna korzysta z usług chmurowych poczty firmowej u dostawców hostingu, jednak ta usługa była popularna dużo wcześniej niż powstało pojęcie „chmury” dlatego nie jest z tym określeniem często kojarzona, a w zasadzie to typowy przykład chmury publicznej lub prywatnej w zależności od rozwiązania, jeśli chodzi o zasadę działania.

Uwzględniając potrzeby klienta, przygotowujemy strategię migracji do chmury. Przeprowadzamy analizę kosztów, ustalamy sposób dostępu do danych i strategię bezpieczeństwa. Dobieramy odpowiedni zestaw usług aby zapewnić maksymalną korzyści z rozwiązania. Analizujemy wydajność i niezawodność aplikacji jej działania w połączeniu z istniejącym środowiskiem. Wdrażamy najlepsze praktyki migracji, oparte na zdobytym przez nas doświadczeniu przy zrealizowanych projektach.

Specjalizujemy się w trzech typach migracji:

  1. Migracja do chmury prywatnej – przeniesienie zasobów do Centrum Danych lub wdrożenie dedykowanego rozwiązania na zasobach klientów.
  2. Migracja do chmury publicznej – Microsoft 365 (dawniej Office 365).
  3. Migracja do chmury hybrydowa – część zasobów jako chmura publiczna, a część jako prywatna.

Każda z wymiennych rodzajów usług chmurowych ma wady i zalety, dlatego nie rekomendujemy żadnego z powyższych, przed poznaniem potrzeb klientów oraz powodów, dla których chcą przeprowadzić migrację do chmury. Migrację do chmury zalecamy firmom i instytucjom, których systemy narażone są na mocno zróżnicowane obciążenie, które chcą podnieść poziom bezpieczeństwa, zadbać o dostępność usług krytycznych w celu eliminacji strat poniesionych z tytułu przestojów, które nie widzą potrzeby inwestycji w sprzęt serwerowy czy nawet własny dział informatyczny, który takim sprzętem miał by się opiekować.

Najważniejsze zalety migracji do chmury:

  • zwiększenie elastyczność w skalowaniu zasobów;
  • zwiększenie bezpieczeństwa danych;
  • zredukowanie ryzyka awarii systemów kluczowych;
  • zachowanie wysokiej wydajność usług;
  • zredukowanie kosztów utrzymana infrastruktury informatycznej.

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o przedstawionych usługach chmurowych prosimy o kontakt z naszymi konsultantami, którzy wyjaśnią wybrane zagadnienia dotyczące funkcjonowania chmur firmowych, gdyż w początkowej fazie analizowania tego typu usług można czuć się nieco zdezorientowanym w nazewnictwie czy dostrzeżeniu różnic pomiędzy opisanymi trzema typami migracji do chmury.

Informacje z branży

Wi-Fi typu mesh od Synology

Odkryj potęgę doskonałego zasięgu Wi-Fi dzięki systemowi mesh Synology. Pozbądź się martwych stref i ciesz się niezawodnym połączeniem w każdym zakątku domu lub biura. Zaufaj partnerowi Synology i doświadcz doskonałej jakości sieci bezprzewodowej już dziś!

Nowe funkcjonalności Synology DSM 7.2

System DSM 7.2 wprowadza tworzenie kopii zapasowych bez możliwości wprowadzania zmian oraz nowe funkcje odnośnie przechowywania danych, automatycznego blokowania oraz inteligentniejszego uwierzytelniania dwuelementowego.