Sieci multimedialne

Przemyślane wykonanie instalacji sieci komputerowej w budynkach prywatnych, pozwoli zrealizować i zintegrować wiele rozwiązań w jedną domową sieć multimedialną. Sieci domowe mogą z powodzeniem obsługiwać, udostępnianie takich materiałów jak filmy, zdjęcia, muzyka, dokumenty na telefony, komputery, laptopy, tablety czy telewizory bez konieczności ich kopiowania czy przenoszenia.

Dodatkowo, te same sieci, mogą obsłużyć systemy monitoringu IP i umożliwić dostęp z zewnątrz, tak by można w dowolnej chwili sprawdzić co dzieje się nie tylko w naszym domu czy mieszkaniu ale także na podwórku, czy w ogrodzie.

Sieć domowa przewodowa i bezprzewodowa

Dziś większość sieci domowych to router bezprzewodowy i urządzenia podłączane za pomocą sieci wifi. Rozwiązanie to sprawdza się bardzo dobrze i można je śmiało zintegrować z naszymi instalacjami domowych sieci multimedialnych, jednak przy wykonywaniu instalacji zwłaszcza w stanie surowym budynku radzimy zastanowić się czy nie lepiej podciągnąć kilkanaście metrów kabla w strategiczne miejsca budynku, by móc w przypadku choćby słabego zasięgu bezprzewodowego, bez konieczności większych przeróbek rozbudować sieć komputerową.

Doradzamy na każdym etapie sieci domowych, nie ważne czy masz nowy budynek w stanie surowym, czy już od dawna użytkujesz swoje mieszkanie, w przypadku jakichkolwiek problemów doradzamy jak wykonać domowe sieci komputerowe, czy jak je rozbudować z uwzględnieniem przyszłych potrzeb. Oferujemy również usługi instalatorskie, możemy wykonać domową sieć komputerową na potrzeby multimediów, magazynowania i bezpieczeństwa danych oraz na potrzeby monitoringu IP. Zaplanuj wcześniej swoje domowe centrum cyfrowej rozrywki i nadzoru by uniknąć w przyszłości kosztownych i niewygodnych przedwczesnych remontów.

Sieci komputerowe a multimedialne

Określenie sieci komputerowej, nie obrazuje już pełni możliwości sieci domowych, dlatego nazwaliśmy je domowymi sieciami multimedialnymi. Obecnie sieci domowe to ogromne możliwości wymiany informacji nie tylko pomiędzy użytkownikami ale także pomiędzy różnego typu urządzeniami.

Nie potrzebujesz już zgrywać film na pendrive, czy udostępniać go z notebooka poprzez sieć czy kabel HDMI. Nasze rozwiązania pozwalają na centralne i bezpieczne (równoległy zapis na 2 lub więcej nośnikach) przechowywanie danych wszystkich użytkowników, gwarantując jednocześnie, kopię bezpieczeństwa z ich urządzeń osobistych.

Istnieje również możliwość udostępniania danych na zewnątrz, w klasyczny sposób przez otoczenie sieciowe, przeglądarkę internetową lub tzw. chmurze. Nasze rozwiązania pozwalają na dowolną konfigurację ilości użytkowników i ich uprawnień. Nie dubluj danych, nie marnuj czasu na ich kopiowanie i przenoszenie, zapytaj o naszą ofertę.

Informacje z branży

NAS dla przemysłu czyli QNAP TS-i410X

QNAP wprowadził do swojej oferty nowy serwer NAS – TS-i410X z obsługą sieci 10GbE. Jest to urządzenie dedykowane do zastosowań przemysłowych z solidną obudową z pasywnym chłodzeniem, która umożliwia montaż na ścianie.

Kamery sieciowe serii VIGI od Tp-link

Przedstawiamy kamery VIGI producenta Tp-link. W serii VIGI występują zarówno kamery nadające się do monitoringu wewnątrz budynku jak i kamery zewnętrzne.