Router Draytek z obsługą sieci Wi-Fi 6

Vigor 2927ax firmy Draytek obsługuje sieć Wi-Fi 6 oraz posiada wsparcie kilku różnych interfejsów WAN, przez co umożliwia dostęp do Internetu z wykorzystaniem łącz różnych dostawców, co za tym idzie często różnych technologii. Posiadana przez Vigor 2927ax opcja Failover pozwala na uruchomienie łącza zapasowego w przypadku awarii łącza podstawowego.

W każdej firmie występują aplikacje, które posiadają krytyczne znaczenie dla funkcjonowania. „Redundancja” zapewnia, że ​​dowolne urządzenie ma zapas na wypadek awarii. Przykładem może być chociażby zasilacz UPS, który dostarcza podłączonym do niego urządzeniom energię nagromadzoną w swoich akumulatorach. To samą zasadę można zastosować co do połączenia WAN (Internet). I właśnie to robi Vigor 2927ax dzięki opcji: Wysoka Dostępność. Jest to funkcja, w której dwa lub kilka routerów można ustawić jako podstawowy (master) / zapasowy (slave). Dzięki temu jednostka główna zapewnia łączność z Internetem ale w wypadku jej awarii jej funkcję przejmuje drugi router. Dzieje się to w sposób niemal niezauważalny dla użytkownika.

Dodatkowo dzięki możliwości utworzenia sieci VPN, do której router jest przystosowany możemy utworzyć wirtualną sieć prywatną, która pozwoli na połączenie kilku punktów tak, by działały jakby znajdowały się w jednej sieci. W rzeczywistości jednak wszystkie dane przechodzą przez Internet. Mechanizm VPN korzystając z tunelowania szyfruje wszystkie dane i przesyła wszystkie dane przeznaczone dla strony zdalnej. Do komputerów tych nie można dotrzeć z zewnątrz za wyjątkiem właśnie tunelu VPN.

Rozwiązania Draytek dedykowane są małym i średnim firmą. Zapewniają bezpieczeństwo, skalowalność oraz wiele opcji dostępnych w segmencie korporacyjnym.

Informacje z branży

Wi-Fi typu mesh od Synology

Odkryj potęgę doskonałego zasięgu Wi-Fi dzięki systemowi mesh Synology. Pozbądź się martwych stref i ciesz się niezawodnym połączeniem w każdym zakątku domu lub biura. Zaufaj partnerowi Synology i doświadcz doskonałej jakości sieci bezprzewodowej już dziś!

Nowe funkcjonalności Synology DSM 7.2

System DSM 7.2 wprowadza tworzenie kopii zapasowych bez możliwości wprowadzania zmian oraz nowe funkcje odnośnie przechowywania danych, automatycznego blokowania oraz inteligentniejszego uwierzytelniania dwuelementowego.