Router Draytek z obsługą sieci Wi-Fi 6

jaki router do średniej firmy kupić

Vigor 2927ax firmy Draytek obsługuje sieć Wi-Fi 6 oraz posiada wsparcie kilku różnych interfejsów WAN, przez co umożliwia dostęp do Internetu z wykorzystaniem łącz różnych dostawców, co za tym idzie często różnych technologii. Posiadana przez Vigor 2927ax opcja Failover pozwala na uruchomienie łącza zapasowego w przypadku awarii łącza podstawowego.

W każdej firmie występują aplikacje, które posiadają krytyczne znaczenie dla funkcjonowania. „Redundancja” zapewnia, że ​​dowolne urządzenie ma zapas na wypadek awarii. Przykładem może być chociażby zasilacz UPS, który dostarcza podłączonym do niego urządzeniom energię nagromadzoną w swoich akumulatorach. To samą zasadę można zastosować co do połączenia WAN (Internet). I właśnie to robi Vigor 2927ax dzięki opcji: Wysoka Dostępność. Jest to funkcja, w której dwa lub kilka routerów można ustawić jako podstawowy (master) / zapasowy (slave). Dzięki temu jednostka główna zapewnia łączność z Internetem ale w wypadku jej awarii jej funkcję przejmuje drugi router. Dzieje się to w sposób niemal niezauważalny dla użytkownika.

Dodatkowo dzięki możliwości utworzenia sieci VPN, do której router jest przystosowany możemy utworzyć wirtualną sieć prywatną, która pozwoli na połączenie kilku punktów tak, by działały jakby znajdowały się w jednej sieci. W rzeczywistości jednak wszystkie dane przechodzą przez Internet. Mechanizm VPN korzystając z tunelowania szyfruje wszystkie dane i przesyła wszystkie dane przeznaczone dla strony zdalnej. Do komputerów tych nie można dotrzeć z zewnątrz za wyjątkiem właśnie tunelu VPN.

Rozwiązania Draytek dedykowane są małym i średnim firmą. Zapewniają bezpieczeństwo, skalowalność oraz wiele opcji dostępnych w segmencie korporacyjnym.

Informacje z branży

jaki zasilacz ups do firmy

Zarządzanie zasilaniem awaryjnym z CyberPower

Odpowiednie zarządzanie zasilaniem awaryjnym jest nieodzowne dla utrzymania ciągłości biznesowej. Dlatego CyberPower oferuje zaawansowane rozwiązania w postaci oprogramowania PowerPanel oraz usługi PowerPanel Cloud.

jaki sklep komputerowy w Kielcach

Sprawdzone rozwiązania - sklep komputerowy w Kielcach

Urządzenia sieciowe, monitoring oraz różnorodny sprzęt i oprogramowanie. Nasi partnerzy to: TP-Link, Draytek, HP, Fujitsu, Synology, Qnap, Dahua, Hikvision i wiele innych. Dostarczamy programy graficzne, systemy drukowania, sprzęt poleasingowy oraz rozwiązania techniki sklepowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

gdzie kupić kasę fiskalną w Kielcach

Kasy fiskalne jako oprogramowanie

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wirtualne kasy fiskalne mogą odmienić rynek fiskalny? Zapraszamy Cię do poznania rozwiązań programowych kas fiskalnych.