NAS dla przemysłu czyli QNAP TS-i410X

QNAP wprowadził do swojej oferty nowy serwer NAS – TS-i410X z obsługą sieci 10GbE. Jest to urządzenie dedykowane do zastosowań przemysłowych z solidną obudową z pasywnym chłodzeniem, która umożliwia montaż na ścianie. Dzięki szerokiemu zakresowi temperatury pracy i obsłudze przemysłowego zasilania prądem stałym o zakresie od 9V do 36V TS-i410X jest idealnie sprawdzi się w takich miejscach jak fabryki czy magazyny.

TS-i410X jest NASem, który został zaprojektowany, by sprawdzać się w warunkach, w których nie dają rady inne urządzenia tego typu. Zapewnia on wydajność sieci 10 GbE w różnych środowiskach pracy co w połączeniu z używaniem dysków SSD klasy przemysłowej pozwala na niezawodne działanie w temperaturach od -40°C do 70°C. NAS wyposażony jest w zasilacz oferujący zakres pracy 9V-36V DC dzięki czemu sprawdza się on zarówno w przemyśle jak i transporcie. TS-i410X posiada czterordzeniowy procesor Intel Atom x6425E o taktowaniu do 3,0 GH, 8 GB pamięci RAM (bez możliwości rozbudowy) oraz cztery 2,5-calowe wnęki na dyski SATA 6 Gb/s.

Model TS-i410X jest wyposażony w dwa porty 10GBASE-T RJ45 (10G/5G/2.5G/1G), dzięki którym znakomicie sprawdza się w zastosowaniach wymagających dużej przepustowości takich jak masowe przesyłanie plików, szybkie tworzenie/przywracanie kopii zapasowych, strumieniowe przesyłanie multimediów czy wirtualizacja. Oprócz tego TS-i410X posiada wyjście HDMI (4K przy 30 Hz), które pozwala użytkownikom na bezpośrednie wyświetlanie multimediów, nagrań z monitoringu lub pulpitów maszyn wirtualnych.

Model TS-i410X obsługuje migawki, które zapewniają ochronę danych i natychmiastowe przywracanie. Zapewnia to ochronę klientów przed rosnącymi zagrożeniami ransomware. Ponadto jak w wielu modelach tej firmy możemy skorzystać z centrum aplikacji, które dodatkowo zwiększa możliwości serwera.

Informacje z branży

Wi-Fi typu mesh od Synology

Odkryj potęgę doskonałego zasięgu Wi-Fi dzięki systemowi mesh Synology. Pozbądź się martwych stref i ciesz się niezawodnym połączeniem w każdym zakątku domu lub biura. Zaufaj partnerowi Synology i doświadcz doskonałej jakości sieci bezprzewodowej już dziś!

Nowe funkcjonalności Synology DSM 7.2

System DSM 7.2 wprowadza tworzenie kopii zapasowych bez możliwości wprowadzania zmian oraz nowe funkcje odnośnie przechowywania danych, automatycznego blokowania oraz inteligentniejszego uwierzytelniania dwuelementowego.