Monitoring IP

Elastyczność i wszechstronność w prowadzeniu instalacji

Systemy monitoringu IP są obecnie powszechnie stosowane. Dziś, kiedy poziom cenowy jest bardzo zbliżony z tradycyjnymi rozwiązaniami CCTV, za wykonywaniem instalacji monitoringu IP przemawia wiele argumentów. Jednym z nich jest chociażby kwestia tańszego okablowania. Kolejne to, możliwość łatwego rozdzielenia sygnału z jednego przewodu na kilka kamer, co ma ogromne znaczenie gdy przynajmniej kilka przewodów trzeba przeprowadzać na duże odległości, a biegną one w jednym kierunku.

Wykorzystaj to co już posiadasz

Ważną rolę w przypadku rozwiązań IP odgrywa fakt wykorzystania już istniejącej infrastruktury informatycznej, a więc osprzęt i okablowanie sieciowe, punkty dostępowe, łącza internetowe, komputery oraz serwery firmowe. Nowoczesny monitoring IP oferuje obecnie dużo większe możliwości przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.

W przypadku systemu monitoringu składającego się z kilku, a nawet kilkunastu kamer (zalecana kat. 6 sieci LAN) wykorzystanie lokalnej sieci LAN nie powinno znacząco wpłynąć na komfort pracy osób z niej korzystających. Rozwiązanie takie pozwala jednocześnie zapewnić uprawniony dostęp do materiału wideo z każdego punktu sieci. Jeśli dodatkowo, część łącza internetowego będzie przeznaczona na potrzeby monitoringu wideo (np.: po godzinach pracy), to możliwości zdalnego dostępu są niemal nieograniczone. Dodatkowa funkcjonalność systemu dozoru IP pozwala na zdalny nadzór pracowników czy szybką kontrolę oddziałów regionalnych.

Prostota udostępniania na kilka sposobów

W wielu instalacjach, gdzie konieczne jest udostępnienie obrazu wideo większej liczbie osób, dobrym rozwiązaniem może być integracja systemu monitoringu ze stronami www. Mamy na myśli serwis www, który poprzez odpowiedni poziom zabezpieczeń udostępni obrazy z kamer tylko dla uprawnionych użytkowników, łączących się przez Internet z dowolnego miejsca. Takie rozwiązanie to alternatywa dla przedszkoli (rodzice mogą sprawdzić co robi ich dziecko), osiedli mieszkaniowych (podgląd podwórka, parkingu lub placu zabaw), w przypadku monitoringu budowy czy systemu informowania o natężeniu ruchu ulicznego. Również zamieszczenie na stronie www obrazu z kamery podnosi atrakcyjność witryny miasta, gminy czy obiektu turystycznego pozwalając na bieżąco śledzić wydarzenia kulturalne, sportowe, podziwiać zabytki, panoramę miasta czy malownicze otoczenie przyrodnicze.

Nasza firma zrezygnowała z montażu tradycyjnego monitoringu CCTV, skupiając się wyłącznie na rozwiązaniach IP znanych i cenionych producentów. Oferujemy rozwiązania zarówno dla małych sieci z 1 czy 2 kamerami jak i dla dużych budynków użyteczności publicznej czy hal przemysłowych. Zachęcamy wszystkich do odejścia od starszych i mniej elastycznych rozwiązań, oferując skalowane systemy IP dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Wybierz sprawdzonego instalatora monitoringu IP

Od ponad 12 lat zajmujemy się monitoringiem IP, nasze instalacje opieramy na rozwiązaniach Dahua i Hikvision. Obaj producenci są znani w branży od wielu lat, a ich systemy monitoringu cechuje wysoka jakość, trwałość oraz bogate portfolio, które umożliwia wybór odpowiednich rozwiązań dopasowanych do bardzo wielu warunków pracy od domowych, poprzez biurowe, na przemysłowych kończąc.

W przypadku niedużych instalacji, tam gdzie cena ma znaczenie sięgamy też po rozwiązania TP-Lnik, które sprawują się naprawdę przyzwoicie w takich rozwiązaniach. Jako autoryzowany partner TP-Link gwarantujemy niskie ceny i profesjonale wykonanie instalacji.

Potrzebujecie Państwo porady, doboru urządzeń czy wykonania całościowego instalacji monitoringu, zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Monitoring w firmie

Instalacja monitoringu w firmie – telewizja przemysłowa

Monitoring jest dziś w większości przypadków niezbędny w każdej firmie od małych poprzez średnie po te największe. Pozwala nie tylko chronić mienie firmy ale także jest wykorzystywany do rozwiązywania kłopotliwych wewnętrznych sytuacji. Nagrania z kamer są nieocenione w awaryjnych sytuacjach jak wypadek, kradzież, zniszczenie mienia czy rozbój.

Monitoring w firmie chroni mienie ale ma również dużo szersze zastosowanie. Dlatego planując instalację monitoringu należy wziąć pod uwagę wszelkie procesy zachodzące w przedsiębiorstwie tak aby optymalnie wykorzystać możliwości jakie dają nam obecne systemy. Monitoring może pozytywnie wpłynąć na logistykę, umożliwia nadzór nad pracownikami by we właściwy sposób wywiązywali się ze swoich obowiązków, jednocześnie dbając o ich bezpieczeństwo. Może pomóc w argumentacji dla klienta, dla którego zostało źle przygotowane zamówienie. Jest więc dobrym pomocnikiem w utrzymaniu dyscypliny personelu oraz nadzorcą w awaryjnych sytuacjach związanych z niepowołanym działaniem osób z poza firmy.

W rozwiązaniach monitoringu dla firm, bazujemy głównie na systemach Dahua i Hikvision gdyż są to stabilne i sprawdzone produkty. Dodatkowo oferta tych producentów obejmuje wiele typów obudów: tubowe, obrotowe, kopułowe, kompaktowe oraz posiada szeroki zakres stosowanych obiektywów, tak by dało się dobrać odpowiedni do miejsca instalacji.

Skład zestawu do monitoringu IP dla firm:

 • kamery wewnętrzne i zewnętrzne;
 • urządzenia rejestrujące i monitory (rejestrator, nas, ewentualnie komputer);
 • dodatkowe podświetlenie do kamer (opcja);
 • przewody instalacyjne i puszki;
 • sprzęt sieciowych (switch, router gsm);
 • osprzęt instalacyjny (zasilacze do kamer, rozdzielacze, nadajniki).

Przykłady wykorzystania monitoringu

 • nadzór na bezpieczeństwem i niepowołaną ingerencją osób trzecich;
 • akty wandalizmu i inne typy podobnych przestępstw;
 • problematyczny klient, którego roszczenia nie są do końca słuszne;
 • kontrola przygotowywania paczek do wysyłki;
 • kontrola jakości pracy poszczególnych działów.

Wykonujemy kompleksowe instalacje monitoringu dla firm i instytucji. Dysponujemy wszelkimi niezbędnymi zasobami urządzeń i personelu. Realizujemy instalacje monitoringu wizyjnego dla firm w Kielcach ale także na terenie całego województwa Świętokrzyskiego. Wykonujemy instalacje zgodne z różnymi potrzebami klientów od małych sklepów, poprzez magazyny, pomieszczenia biurowe, hale przemysłowe czy place służące do składowania materiałów. Świadczymy pomoc techniczną nie tylko w tracie instalacji ale służymy obsługą serwisową także już podczas użytkowania systemów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą rozwiązań monitoringu IP, nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania.

Monitoring w domu

Instalacja monitoringu w domu

Monitoring domu jest sprawdzonym sposobem na ochronę dobytku i rodziny. Systemy kamer rejestrują obraz całą dobę, umożliwiając wgląd w dolny obszar nieruchomości, np. podwórze, podjazd, wejście, pokoje, garaż itp. Prawidłowo dobrane kamery potrafią zarejestrować niepokojące sytuacje w odpowiedniej jakości umożliwiającej identyfikację osób lub pojazdów. Właściwie skonfigurowany system, może powiadomić użytkownika o wystąpieniu sytuacji jaka nie powinna mieć miejsca. Natomiast podgląd zdalny z poziomu smartfona czy laptopa podłączonego do Internetu pozwoli użytkownikowi na weryfikację sytuacji i pozwoli zyskać spokój lub w odpowiednim czasie zareagować na nieprawidłowe sytuacje.

Monitoring IP umożliwia

 • zabezpieczenie dobytku przed niepowołanymi osobami;
 • ochronę bliskich (bawiące się dzieci, relaksujący się dziadkowie w ogrodzie czy domu, czy też zwierzęta biegające po sadzie);
 • kontrolę z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu (prac, wakacje, wyjazd służbowy);
 • zabezpieczenie przed tragedią czy dużymi stratami finansowymi;

Duży postęp technologiczny i powszechność stosowania w instalacjach monitoringu opartego o protokół IP, wpłynęła pozytywnie na ceny urządzeń i przyczyniła się tym samym do częstego użytkowania w sektorze prywatnym. Dlatego wykonujemy instalacje systemów monitoringu zarówno w firmach jak domach prywatnych, zarówno w Kielcach czy Jędrzejowie jak i mniejszych sąsiednich miejscowościach. Nasze instalacje integrujemy z istniejącymi już sieciami domowymi, tak by można było korzystać z dobrodziejstw monitoringu IP na wszelkie możliwe sposoby.

Wykonujemy i serwisujemy profesjonalne instalacje domowego monitoringu IP, tylko na sprawdzonych urządzeniach renomowanych marek (Dahua, Hikvision, TP-Link), które oferują wiele funkcji, dobrą jakość obrazu oraz są atrakcyjne cenowo. Obsługujemy klientów kompleksowo, dzięki czemu mogą liczyć na nasza pomoc nie tylko podczas instalacji ale także późniejszych problemów w przypadku awarii systemu monitoringu. Nasz obszar działania serwisu to Kielce, Jędrzejów oraz sąsiednie miejscowości w promieniu 30 km. Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny i realizacji.

Informacje z branży

jaki zasilacz ups do firmy

Zarządzanie zasilaniem awaryjnym z CyberPower

Odpowiednie zarządzanie zasilaniem awaryjnym jest nieodzowne dla utrzymania ciągłości biznesowej. Dlatego CyberPower oferuje zaawansowane rozwiązania w postaci oprogramowania PowerPanel oraz usługi PowerPanel Cloud.

jaki sklep komputerowy w Kielcach

Sprawdzone rozwiązania - sklep komputerowy w Kielcach

Urządzenia sieciowe, monitoring oraz różnorodny sprzęt i oprogramowanie. Nasi partnerzy to: TP-Link, Draytek, HP, Fujitsu, Synology, Qnap, Dahua, Hikvision i wiele innych. Dostarczamy programy graficzne, systemy drukowania, sprzęt poleasingowy oraz rozwiązania techniki sklepowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

gdzie kupić kasę fiskalną w Kielcach

Kasy fiskalne jako oprogramowanie

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wirtualne kasy fiskalne mogą odmienić rynek fiskalny? Zapraszamy Cię do poznania rozwiązań programowych kas fiskalnych.