Monitoring IP

Elastyczność i wszechstronność w prowadzeniu instalacji

Systemy monitoringu IP są obecnie powszechnie stosowane. Dziś, kiedy poziom cenowy jest bardzo zbliżony z tradycyjnymi rozwiązaniami CCTV, za  wykonywaniem instalacji monitoringu IP przemawia wiele argumentów. Jednym z nich jest chociażby kwestia tańszego okablowania. Kolejne to, możliwość łatwego rozdzielenia sygnału z jednego przewodu na kilka kamer, co ma ogromne znaczenie gdy przynajmniej kilka przewodów trzeba przeprowadzać na duże odległości, a biegną one w jednym kierunku.

Wykorzystaj to co już posiadasz

Ważną rolę w przypadku rozwiązań IP odgrywa fakt wykorzystania już istniejącej infrastruktury informatycznej, a więc osprzęt i okablowanie sieciowe, punkty dostępowe, łącza internetowe, komputery oraz serwery firmowe. Nowoczesny monitoring IP oferuje obecnie dużo większe możliwości przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.

W przypadku systemu monitoringu składającego się z kilku, a nawet kilkunastu kamer wykorzystanie lokalnej sieci LAN nie powinno znacząco wpłynąć na komfort pracy osób z niej korzystających. Rozwiązanie takie pozwala jednocześnie zapewnić uprawniony dostęp do materiału wideo z każdego punktu sieci. Jeśli dodatkowo, część łącza internetowego będzie przeznaczona na potrzeby monitoringu wideo (np.: po godzinach pracy), to możliwości zdalnego dostępu są niemal nieograniczone. Dodatkowa funkcjonalność systemu dozoru IP pozwala na zdalny nadzór pracowników czy szybką kontrolę oddziałów regionalnych.

Prostota udostępniania na kilka sposobów

W wielu instalacjach, gdzie konieczne jest udostępnienie obrazu wideo większej liczbie osób, dobrym rozwiązaniem może być integracja systemu monitoringu ze stronami www. Mamy na myśli serwis www, który poprzez odpowiedni poziom zabezpieczeń udostępni obrazy z kamer tylko dla uprawnionych użytkowników, łączących się przez Internet z dowolnego miejsca. Takie rozwiązanie to alternatywa dla przedszkoli (rodzice mogą sprawdzić co robi ich dziecko), osiedli mieszkaniowych (podgląd podwórka, parkingu lub placu zabaw), w przypadku monitoringu budowy czy systemu informowania o natężeniu ruchu ulicznego. Również zamieszczenie na stronie www obrazu z kamery podnosi atrakcyjność witryny miasta, gminy czy obiektu turystycznego pozwalając na bieżąco śledzić wydarzenia kulturalne, sportowe, podziwiać zabytki, panoramę miasta czy malownicze otoczenie przyrodnicze.

Nasza firma zrezygnowała z montażu tradycyjnego monitoringu CCTV, skupiając się wyłącznie na rozwiązaniach IP znanych i cenionych producentów. Oferujemy rozwiązania zarówno dla małych sieci z 1 czy 2 kamerami jak i dla dużych budynków użyteczności publicznej czy hal przemysłowych. Zachęcamy wszystkich do odejścia od starszych i mniej elastycznych rozwiązań, oferując skalowane systemy IP dopasowane do indywidualnych potrzeb.