ADRA Network Detection and Response od QNAP

jak zabezpieczyć siec firmową z QNAP ADRA NDR

Korzysta z wielu funkcji wykrywania, analizy i reagowania, pozwala na wykrycie oprogramowanie ransomware w sieciach lokalnych lub blokowanie podejrzanych działań. Pomaga w ten sposób firmom w zapobieganiu wyciekom poufnych danych i ograniczaniu rozprzestrzeniania się oprogramowania ransomware w sieci lokalnej. Oprogramowanie ADRA Network Detection and Response (NDR) można zainstalować na QGD PoE (QGD-1600P i QGD-1602P).

Przestępcy atakują w szczególności w urządzenia pamięci masowej, ponieważ wiadomo, że to właśnie one przechowują cenne dane osobiste i biznesowe. Korzystając ze swojej wiedzy dotyczącej cyberbezpieczeństwa firma QNAP stworzyła oprogramowanie ADRA NDR, które można zainstalować w przełącznikach PoE QGD-1600P i QGD-1602P. Dzięki niemu mamy zapewnioną zaawansowana ochronę nie tylko każdego serwera NAS firmy QNAP ale także innych urządzeń w sieci lokalnej. ADRA NDR posiada ukierunkowane funkcje wykrywania aktywności ransomware dzięki czemu bez problemu identyfikuje wrogie działania na wcześniejszych etapach ataku bez wpływu na wydajność sieci. Kiedy ataki zostaną już wykryte przeprowadzana jest dalsza analiza w celu określenia odpowiednich działań ochronnych jak np. poddanie kwarantannie zaatakowanych klientów i zapewnienie, że nie wpłynie to na inne osoby w sieci lokalnej.

Dzięki możliwości zarządzania i funkcjom PoE, modele QGD-1600P i QGD-1602P są w stanie zastąpić istniejące przełączniki dostępowe, które są bezpośrednio podłączone do urządzeń końcowych, zapewniając tym samym funkcje bezpieczeństwa bez potrzeby zmiany oryginalnej infrastruktury sieciowej. Wrogi ruch do i z podłączonych urządzeń końcowych jest sprawdzany oraz podlega analizie, by określić poziom zagrożenia pozwalając na automatyczną blokadę lub ręczne przetwarzanie. Zwiększona wydajność topologii sieci została uzyskana dzięki wykorzystaniu portów 10GbE i 2,5GbE urządzenia QGD-1602P jako szybkich łączy do przełączników agregujących lub NAS.

Oprogramowanie ADRA NDR można zakupić w QNAP Software Store i można je zainstalować zarówno na QGD-1600P jak i QGD-1602P.

Specyfikacje:

  1. QGD-1602P-16G: Obsługuje 80-110 urządzeń wykrywających, procesor Intel Atom, 18 portów sieciowych (8 portów RJ45 2.5GbE, 8 portów RJ45 Gigabit, 2 porty 10GbE SFP+), porty RJ45 z PoE, całkowity budżet mocy PoE 370 W.
  2. QGD-1602P-8G: Obsługuje 50-80 urządzeń wykrywających, procesor Intel Atom, 18 portów sieciowych (8 x RJ45 2.5GbE, 8 x RJ45 Gigabit, 2 × 10GbE SFP+), RJ45 z PoE, całkowity budżet mocy 200 W PoE.
  3. QGD-1600P-4G: Obsługuje 1-50 urządzeń wykrywających, procesor Intel Celeron, 16 portów sieciowych (14 portów Gigabit RJ45, 2 porty combo 1GbE SFP/RJ45), porty RJ45 z PoE, całkowity budżet mocy PoE 360 W.

Informacje z branży

jaki zasilacz ups do firmy

Zarządzanie zasilaniem awaryjnym z CyberPower

Odpowiednie zarządzanie zasilaniem awaryjnym jest nieodzowne dla utrzymania ciągłości biznesowej. Dlatego CyberPower oferuje zaawansowane rozwiązania w postaci oprogramowania PowerPanel oraz usługi PowerPanel Cloud.

jaki sklep komputerowy w Kielcach

Sprawdzone rozwiązania - sklep komputerowy w Kielcach

Urządzenia sieciowe, monitoring oraz różnorodny sprzęt i oprogramowanie. Nasi partnerzy to: TP-Link, Draytek, HP, Fujitsu, Synology, Qnap, Dahua, Hikvision i wiele innych. Dostarczamy programy graficzne, systemy drukowania, sprzęt poleasingowy oraz rozwiązania techniki sklepowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

gdzie kupić kasę fiskalną w Kielcach

Kasy fiskalne jako oprogramowanie

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wirtualne kasy fiskalne mogą odmienić rynek fiskalny? Zapraszamy Cię do poznania rozwiązań programowych kas fiskalnych.